روش شیمیایی در تصفیه فاضلاب

روش شیمیایی در تصفیه فاضلاب
این پست را ارزیابی کنید

تصفیه شیمیایی فاضلاب

 wastewater chemical treatment

 

اساس کار در تصفیه شیمیایی کاربرد مواد شیمیایی در تصفیه ی فاضلاب قرار دارد . در تصفیه خانه های فاضلاب مواد شیمیایی مانند کلرو فریک و انواع مختلف پلیمر ها را برای تاثیر گذاردن روی مواد خارجی نامحلول و کلوییدی و یا مواد محلول در فاضلاب بکار می رود .  بچز این از مواد شیمیایی مانند کلرو برای گندزدایی فاضلاب  و کشتن میکروب های موجود در فاضلاب و نیز برای کاهش بو در تصفیه خانه های فاضلاب استفاده می شود .

روش های تصفیه شیمیایی بجز موارد یاد شده در تصفیه خانه های فاضلاب شهری مورد  استفاده قرار می گیرد و این روش ها بیشتر در تصفیه فاضلاب های صنعتی بکار می روند . اما به علت استفاده روز افزون از مواد شیمیایی در زندگی روز مره و ورود این مواد به فاضلاب های شهری مساله تصفیه شیمیایی در تصفیه خانه های فاضلاب شهری ( فاضلاب انسانی ) نیز کم کم مورد توجه قرار می گیرد .

 

تصفیه شیمیایی فاضلاب ، تصفیه شیمیایی چیست ، تصفیه فاضلاب به روش شیمیایی ، تصفیه فاضلاب قالیشویی به روش شیمیایی ، تصفیه فاضلاب کارواش به روش شیمیایی ، پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی ، پکیج فلزی تصفیه شیمیایی فاضلاب ، پکیج پلی اتیلن تصفیه شیمیایی فاضلاب ، مزایای تصفیه شیمیایی فاضلاب ، سپتیک تانک ، تصفیه فاضلاب انسانی ، تصفیه فاضلاب صنعتی ،

 

درباره نویسنده

karami

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *