گندزدایی پساب خروجی

پکیجهای ضدعفونی کننده تصفیه آب و  تصفیه فاضلاب در فرآیند تولید بسیاری ازصنایع بدلیل وجود آلودگیهای میکروبی قبل از مصرف مواد یادر تماس قراردادن مواد با انسان نیاز است تا با روشی این آلاینده ها حذف گردند . روشهای مختلفی جهت ضدعفونی نمودن مواد وجود دارد که به اختصار شرح داده خواهد شد :

 

گندزدایی
کلر زن مایع

 

1- ضدعفونی شیمیایی ( تزریق محلول پرکلرین ) که از رایج ترین سیستم های گندزدایی آب و تصفیه فاضلاب می باشد.

2- استفاده از ژنراتورهای ازن روش بسیار گرانی بوده و در ظرفیت های کوچک قابل استفاده نمی باشد .

3- استفاده از تشعشعات اشعه ماوراء بنفش (UV )

پر مصرف ترین گندزدا کلر است . با وجود آن که کلر با اجزای مشخصی در فاضلاب ترکیب شده و ایجاد ترکیبات هالوفرم می نمایند ، اما همچنان بیش از سایر مواد گندزدا به مصرف می رسد .

کلرزنی فاضلاب خروجی (پساب ها )بسیار شبیه به کلرزنی آب آشامیدنی است . در مورد فاضلاب ها به دلیل وجود آمونیاک و مقدار زیادی از مواد جامد به مقدار زیادی کلر نیاز است وبایستی قبل از این که کلر باقی مانده به دست آید ، برآورده شود .

مقدار دقیق کلر بستگی به دمای آب ، زمان تماس و میزان مرگ و میر لازم ارگانیسم ها دارد . معمولا زمان ماند های حدود 30 دقیقه در دبی متوسط و زمان ماند حداقل 15 دقیقه را برای دبی پیک متداول است . دوز کلر مصرفی برای گندزدایی فاضلاب 15 میلی گرم در لیتر در زمان تماس حداقل 30 دقیقه است .

 

 

 

 

گندزدایی آب ، گندزدایی فاضلاب ، کلرزن مایع ، کلرزن گازی ، ازن زن ، دستگاه uv ، کاربرد کلرزن در تصفیه فاضلاب ، دوزینگ پمپ کلرزن ، تصفیه فاضلاب ، عوامل موثر در کلرزن ، کلرزنی فاضلاب خروجی ، مقدار کلر مورد نیاز گندزدایی ، تزریق کلر به فاضلاب ، ازن ژنراتور ، مزایای کلرزنی ، مزایای ازن زنی ، لامپ uv ، تصفه آب

Save

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن