تصفیه آب

آب ممکن است قبل از هر مصرفی بخصوص شرب و به نوعی تصفیه نیاز داشته باشد .

مهمترین دلیل تصفیه آب حذف عوامل بیماریزا و ناخالصی های معلق و کلوییدی است .

آب آشامیدنی باید عاری از موادی که به نحوی رنگ و بو و طعم نامطبوع تولید می کنند باشند .

به علاوه آب تصفیه شده را باید بتوانیم در مصارف عادی چون پخت و پز و یا شستشوی لباس و زمین مورد استفاده قرار دهیم ، یا در صنایع آب مصرفی باید موجب پیدایش رسوبات سخت در جدار دیگهای بخار که علاوه بر فرسودگی بدنه باعث ازدیاد مصرف سوخت می گردد نشود و یا کیفیت آن طوری نباشد که در جدار تاسیسات حرارتی ایجاد خورندگی کند .

برای رفع کلیه اشکالات یاد شده آبها از هر منبعی بدست آمده باشد باید مورد تصفیه قرار گیرد

 

تصفیه خانه آب

روش های متعارف تصفیه آب

۱- هوادهی

۲- آشغالگیری

۳- انعقاد مواد معلق و کلوییدی و ته نشین ساختن آن

۴- صاف کردن

۵- ضد عفونی کردن

۶- سبک کردن (سختی گیری )

۷- افزایش موادی چون فلوئور و ید به آن

خدمات شرکت پاکان پالایش البرز در زمینه تصفیه آب به بخش های ذیل تقسیم بندی می گردد :

  • تصفیه آب خانگی

    افزایش جمعیت ورشد آلودگی های صنعتی باعث کاهش کیفیت آب حتی درشهرهایی که در قدیم آب گوارا داشته اند شده است ، ازدیاد املاح ومواد زائد موجود درآب باعث افزایش بیماریهای کلیوی ، سرطان وحتی ناراحتی عصبی شده و نفوذ آلودگیها به منابع آب نیز می تواند باعث ایجاد بیماریهایی نظیر وبا،اسهال،تیفوئد وانواع عفونت پوستی شود. که این امر استفاده از دستگاه تصفیه خانگی را باعث می گردد .

  • تصفیه آب صنعتی

    تصفیه آب بی کیفیت سبب صدمات احتمالی به لوله ها و تجهیزات می شود. احتمال رسوب و خوردگی در بویلرهای بخار آب افزایش یافته و این نیاز به سوخت بیشتر جهت گرم کردن همان مقدار آب را سبب می شود.

    در برج های خنک کننده نیز احتمال رسوب و خوردگی ایجاد می شود که آب بی کیفیت، گرم و کثیف داخل برج احتمال رشد باکتری و بیماری لژیونر که نتیجه ای مرگ آور می باشد را به وجود می آورد.

    همچنین تصفیه آب جهت بالا بردن کیفیت آب در تماس با محصول مانند نیمه رساناها و یا آب مربوط به خود محصول مانند نوشیدنی هاف داروسازی و … می شود.