دستگاه ازن زنی
گندزدایی آب و فاضلاب با ازن
این پست را ارزیابی کنید

ازن ژنراتور

 

ازن با عبور هوای خشک از بین الکترود هایی که بوسیله یک شفاف هوا و یک دی الکتریک از یکدیگر جدا شده و با استفاده از جریان ولتاژی بین 8000 تا 20000ولت تولید می شود . ازن اولین بار بعنوان یک عامل اکسید کننده قوی جهت از بین بردن مزه ، رنگ و بو بکار برده شد. این ماده اکسید کننده هم بعنوان یک گندزدا ی اصلی جهت غیر فعال کردن میکروارگانیسم های بیماریزا و برای اکسید کردن آهن و منگنز ، ترکیبات مولد مزه و بو ، رنگ ،مواد آلی مقاوم و پیش ساز های THM م.رد استفاده قرارمی گیرد . پیش ازن زنی همچنین پتانسیل تشکیل THM را کاهش داده و انعقاد ذرات را در طی تصفیه آب افزایش می دهد . این ماده همچنین در ترکیب با تصفیه توسط کربن فعال بکار می رود .

ازن را می توان بسته به نوع استفاده در نقاط مختلف یک واحد تصفیه  آب بکار برد . میزان تاثیر آن به عنوان یک گندزدا تحت تاثیرpH نیست و با آمونیاک هم واکنش نمی دهد .

دستگاه ازن زنی
دستگاه ازن زنی

 

 

ازن با توجه به هزینه های ساختمانی ، بهره برداری و نگهداری آن از کلریناسیون یا حتی گندزدایی با UV گران قیمت تر است . از آنجا که ازن هیچ گونه باقی مانده ای در آب باقی نمی گذارد ، تصفیه با ازن گاهی با کلریناسیون بعدی همراه است . ازن ترکیبات پیچیده را به ترکیبات اده تر می شکند ، بنحوی که بعضی از این ترکیبات بعنوان سوبسترایی جهت رشد میکروب ها در سیستم های توزیع آب عمل می کنند .

Save

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.