تصفیه خانه کشتارگاه

تصفیه فاضلاب کشتارگاه و صنایع فرآوری گوشت

صنعت گوشت

صنعت گوشت يكي از بزرگترين توليد كنندگان پسماند آلي در بين صنايع توليد كننده مواد غذايي است. بر اساس تعريف سازمان حفاظت محيط زيست آمريكا تعريف گوشت عبارت است از محصول توليدي از كليه حيواناتي نظير گوسالهها، گاوها، خوكها، گوسفندان و ساير گوشتهايي كه در مجموعه طيور قرار نمي گيرد. اين گوشتها به گوشت قرمز نيز معروف هستند .

اولين مرحله توليد گوشت در كشتارگاه اتفاق ميافتد كه چند فعاليت مشترك روي گوشت اتفاق انجام ميشود. اين فعاليتها شامل نگهداري حيوانات براي كشتار، بي حس كردن، سربريدن، تخليه شدن خون، حذف پوست و مو، تخليه امعاء و احشاء، حذف فضولات، شستشوي لاشه، مرتب كردن و حذف ضايعات گوشت، بسته بندي و لفاف كشي گوشت هستند.

كارهاي ثانويهاي نيز ممكن است روي گوشت انجام شود كه شامل خرد كردن، بي استخوان كردن، چرخ كردن، تبديل به محصولاتي مثل محصولات دودي، توليد سوسيس، كالباس، همبرگر و محصولاتي از اين نوع مي باشند .

خصوصیات و مقادیر فاضلاب تولیدی کشتارگاه

در كشتارگاه آب براي عملیات شستشوي لاشه ها بعد از جدا كردن پوست از گاوها، گوساله ها و گوسفندان و بعد از جدا كردن مو از خوكها بكار ميرود. آب همچنين براي شستشوي درون لاشه ها پس از تخليه احشاء ، تمیز کردن تجهیزات بهداشتی و ابزارهای کشتار نیز استفاده شده و در نهایت تبدیل به فاضلاب می شوند .

همچنين سرويس بهداشتي كاركنان، اتاق دوش گيري، آشپزخانه، كافه تريا و آزمايشگاه نيز مقداري فاضلاب توليد مي نمايد .

فاضلاب تولیدی در کشتارگاه به صورت بخش های زیر می باشد :

1- فاضلاب حاوی فضولات و مواد دفعی و زائد :

شامل آغل های نگهداری ، سالن تخلیه احشا ، تانک بخار ، موزدایی و شستن مو ، آماده سازی پوست ، شستشوی خون

2- فاضلاب عاری از فضولات و حاوی غلظت بالای روغن و چربی

شامل فاضلاب ناشی از سالن کشتار (بجز خون و فاضلاب مو زدایی ) ، شستشوی لاشه و عملیات انتقال گوشت

3- فاضلاب عاری از فضولات و مواد دفعی و حاوی غلظت کم چربی

شامل فاضلاب محل هایی غیر از خط تولید ، سردخانه ، گریس های خوراکی و غیر خوراکی ، تانک های ته نشینی و ذخیره ، فاضلاب ناشی از شستشوی زبان ،روده و سیرابی

4- آب تمیز

شامل آب باران ، آب سیستم ها خنک کننده و ..

مقدار فاضلاب توليدي به نوع طراحي كشتارگاه، روش بهره برداري و روشهاي تميز كردن لاشهها بستگي دارد. مقدار فاضلاب توليدي بصورت حجم فاضلاب توليدي به ازاي واحد محصول يا به حيوان كشتار شده بیان می شود . مقدار فاضلاب در کشتارگاه های مختلف تابعی از نحوه کشتار صرفه جویی در مصرف آب است  ولی معمولاً در حدود 7 الی 9 مترمکعب به ازای هر تن گوشت برآورده شده است .

تصفیه صنایع لبنیات

مشخصات فاضلاب کشتارگاه و صنایع فرآوری گوشت

پساب ناشي از كشتارگاهها و بسته بندي گوشت حاوي بار بالايي از جامدات، مواد شناور ، چربي، خون، فضولات و تركيبات گوناگون آلي ناشي از پروتئين ها است . همانگونه كه قبلاً اشاره شد، تركيب فاضلابها تا حد بسيار زيادي به نوع محصول توليدي، تأسيسات خط كشتار و فرايند توليد گوشت بستگي دارد

منابع اصلي توليد فاضلاب شامل محل استراحت حيوانات، كشتار، پوست كني و مو زدائي، تخليه محتويات شكم، شستشوي لاشه، رندرينگ، مرتب كردن و حذف زايدات گوشت و عمليات شستشو و تميز كردن گوشت است.

در تمام این مراحل انواع ترکیبات قابل تجزیه بیولوژیکی که عمدتا چربی و پروتئین می باشد که به صورت معلق و محلول تولید می شود .

فاضلاب کشتارگاه در مقایسه با فاضلاب شهری بار آلی بالایی دارد . غلظت واقعی آلاینده های فاضلاب کشتارگاه به میزان آب مصرفی ، جداسازی پسماند ها در منبع تولید و مدیریت کشتارگاه در تمامی مراحل کشتار و آماده سازی بستگی دارد .

عموماً خون و محتويات روده از سالن كشتار و اتاق تخليه امعاءو احشاء همراه با مواد دفعي ناشي از محوطه نگهداري حيوانات و آغلها تا حد امكان از جريان فاضلاب جداسازي شده و بعنوان پسماندهاي جامد مورد تصفيه قرار مي گيرند.

به طور کلی فاضلاب کشتارگاه دارای pH حدود خنثی ، از لحاظ بار آلی با توجه به میزان BOD و COD در حد متوسط ، از نظر جامدات دارای بار بالایی بوده و غنی از مواد مغذی از جمله ازت و فسفر می باشد .

در فاضلاب کشتارگاه فرآیندهایی که با خون ، امحاء و احشا مرتبط هستند دارای بالاترین میزان بار آلودگی و بار میکروبی بالایی می باشد .

خون و پروتئین های ناشی از گوشت مهمتریم منبع نیتروژن در فاضلاب کشتارگاه هستند .

تصفیه فاضلاب کشتارگاه و صنایع فرآوری گوشت

درجه تصفیه فاضلاب کشتارگاه به خصوصیات کیفی پساب قابل دفع به محیط زیست بستگی دارد . فاضلاب هایی که به منابع آبی دفع می گرردند نیازمند تصفیه کامل می باشند .

واحد های لازم برای تصفیه فاضلاب کشتارگاه و فرآورده های گوشتی شامل آشغالگیری ، متعادل سازی ، چربی گیری ، تصفیه شیمیایی و تصفیه بیولوژیکی می باشد .

1- تصفیه اولیه

تصفیه اولیه فاضلاب کشتارگاه شامل چربی گیری ، آشغالگیری و ته نشینی اولیه می باشد .

حذف روغن و چربی فاضلاب کشتارگاه اولین مرحله می باشد . فاضلاب کشتارگاه دارای مقادیر زیاد چربی و روغن است که در واحد چربی گیری حذف می گردد .

حذف چربی فاضلاب کشتارگاه می تواند به صورت چربی گیر ثقلی و یا چربی گیری به روش شناورسازی با هوای محلول( DAF ) باشد .

2- تصفیه ثانویه 

تصفیه ثانویه فاضلاب کشتارگاه جهت کاهش بار آلی و مقدار BOD و COD باقیمانده از تصفیه اولیه فاضلاب انجام می گیرد . هدف از تصفیه ثانویه فاضلاب کشتارگاه حذف بار آلی و جامدات محلول می باشد . تصفیه ثانویه فاضلاب کشتارگاه می تواند به صورت فیزیکوشیمیایی و یا بیولوژیکی باشد .

تصفیه فیزیکی – شیمیایی 

در تصفیه فیزیکی شیمیایی فاضلاب با استفاده از مواد منعقد کننده بار آلی و جامدات محلول فاضلاب را کاهش می دهند . استفاده از مواد منعقد کننده و مواد شیمیایی در کاهش غلظت فسفر فاضلاب کشتارگاه هم موثر می اشد .

تصفیه بیولوژیکی 

در تصفیه بیولوژیکی فاضلاب کشتارگاه و صنایع فرآوری گوشت می توان بار آلی فاضلاب را تا 90% کاهش داد . در تصفیه بیولوژیکی فاضلاب می توان از روش های بی هوازی و هوازی فاضلاب استفاده نمود . يك سري از فرايندهاي بيولوژيكي بي هوازي كه به دنبال آنها يك فرايند هوازي قرار دارد، يك روش اقتصادي براي كاهش مقدار بار آلی و BOD  فاضلاب می باشد .

جهت کسب مشاوره رایگان و  اطلاعات بیشتر در زمینه روش های تصفیه فاضلاب کشتارگاه می توانید با دپارتمان فنی شرکت پاکان پالایش البرز تماس حاصل نمایید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن