فهرست مطالب

اگر می­ خواهید از سیستم چاه استفاده کنید ممکن است در ابتدا این سوال را داشته باشید که آب چاه چیست؟ چگونه می­ توانید مطمئن شوید که آبی که می ­نوشید و استحمام می­ کنید سالم است؟ از آب چاه چه استفاده هایی می شود؟ واقعیت این است که کیفیت آبی که به خانه شما می ­رسد به بسیاری از عوامل بستگی دارد.

چاه، آب زیرزمینی را از بستر آبی می ­گیرد و به خانه شما می­ رساند. موارد بسیاری وجود دارند که می ­توانند بر سلامت آن اثر بگذارند. اگرچه راه­ مناسبی برای هدایت آب به منزل شما است، مهم است که به طور دوره­ ای برای اطمینان از سلامت آب، آن را آزمایش کنید و آلودگی ­هایی را که می­ توانند به سیستم آب چاه شما راه یابند، بررسی نمایید.

آب چاه چیست؟

آب چاه، آبی است که از زمین به دست می آید. اصطلاحا آب زیرزمینی نیز نامیده می­ شود، یک منشاء زیرزمینی وجود دارد که آب زیر سطح زمین در آن انباشته می ­شود. چاه سازه ه­ای است که برای بهره برداری از آب ایجاد می­ شود، و آب زیر­زمینی را به خانه یا ساختمانی که از آن استفاده می­ شود، منتقل می­ کند در واقع چاه عبارت است از یک حفره ه­ای که در زمین کنده می­ شود و یک پمپ برای ارسال آب شیرین به محل سکونت برای مصرف به آن نصب می­ گردد.

فواید آب چاه

یکی از بزرگ­ترین مزایای آب چاه این است که راه ارزانی برای انتقال آب به خانه یا سازه ی شما می­ باشد. فقط یک بار با حفر چاه، می ­توانید به صورت بی وقفه برای رفع نیازهای­تان از آن استفاده کنید. در شرایط عادی، آب زیرزمینی که درون چاه برای مصرف جاری می ­شود ایمن و بدون آلودگی است، که این موضوع آب چاه را برای برخی گزینه ی مناسبی می­ سازد.

کاربرد آب چاه
مزایا و معایب آب چاه

عوارض استفاده از آب چاه

عمده­ ترین اشکال آب چاه، محیطی است که چاه حفر می شود. آب زیرزمینی پایین تر از سطح زمین است، اما به این معنی نیست که آلودگی­ های محیطی بر آن اثر نمی­ گذارند. وقتی که آلودگی زیادی در هر محلی وجود داشته باشد، احتمال دارد که آب زیرزمینی نیز تحت تأثیر قرار بگیرد. این موضوع می­تواند باعث شود که پاکی و سلامت آب چاه کمتر از حد مطلوب گردد. اشکال دیگر آب چاه این است که می­ تواند تحت تأثیر بستر آب، یا میزان ذخیره ی آبی که در منطقه است، باشد. 

چگونه اطمینان داشته باشید که آب چاه شما سالم است؟

اگر شما در منزل از سیستم آب چاه استفاده می ­کنید، مهم است که به صورت دوره­ای آب را بررسی کنید تا از سلامت آبی که می ­نوشید، اطمینان حاصل کنید. آلودگی ­ها برخی چیزهایی هستند که نمی­ توانید ببینید و هر زمانی می توانند تغییر کنند. اگر آبی برای یک­ مرتبه سالم ارزیابی شده باشد، تضمینی وجود ندارد که این سلامتی آب ادامه داشته باشد. صافی­ هایی وجود دارند که در صورت نیاز آب را تصفیه می ­نماید، اما اول باید با آزمایش تشخیص داده شود که به آن نیاز است.

کاربرد آب چاه

از آب چاه استفاده های زیادی می شود که در زیر به شرح چند جمله از آن می پردازیم:

نوشیدن آب چاه

آب چاه را می­توان برای نوشیدن استفاده کرد. بیشتر منازلی که به آب چاه متکی هستند از سیستم فیلتراسیون استفاده می­کنند، سامانه ­های کاهش دهنده­ سختی آب یا  تقطیر آب سلامت و کیفیت آبی را که از چاه می ­آید بهبود می ­بخشند.

نوشیدن آب تصفیه شده فواید زیادی دارد. زیرا آب های لوله کشی موجود دارای منازل دارای املاح نامناسبی می باشند که برای سلامتی ضرر دارند. از این رو تهیه یک دستگاه تصفیه آب در خانه امری ضروری می باشد.

تهیه غذا

از آب چاه می­توان برای پختن و تهیه غذا استفاده کرد. هر آب چاهی که به درستی نگهداری و آزمایش شده باشد برای شستشو و غذا پختن ایمن است.

شستشو

خانه هایی که از آب چاه استفاده می­ کنند در کل آب­گرم­کنی مشابه ساختمان­ هایی که به سیستم آب عمومی وابسته­ اند، دارند. گرم کننده ­های آب، آب داغ را برای استحمام، شستن ظروف و لباس ها تأمین می­ کنند.­­

کشاورزی

مشاغل روستایی، مانند کشاورزی، ممکن است به چاه­ ها به عنوان تنها منبع آب، وابسته باشند. مزارع از آب چاه برای آبیاری محصولات و برای تغذیه حیوانات با آب، استفاده می­ کنند.

پر کردن استخر

می­ توانید از آب چاه برای پر کردن استخرتان یا وان آب­گرم استفاده کنید. هنگام انجام فرآیند چشمتان به پمپ چاه باشد. در صورت استفاده به مدت طولانی، ممکن است بسوزد. فرآیند پر کردن را با فاصله زمانی انجام دهید، پمپ را بعد از حدود یک ساعت خاموش کنید و اجازه بدهید تا خنک شود.

شرکت پاکان پالایش البرز، طراح و مجری سیستم های تصفیه آب و تصفیه فاضلاب می باشد و در این راستا طیف وسیعی از دستگاه ازن ژنراتور را در ظرفیت های مختلف عرضه می نماید.  جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت دستگاه ازن ژنراتور و ظرفیت های آن و مشاوره رایگان در خصوص انتخاب دستگاه اوزون زن مناسب می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

☎ تلفن
02632714659
02632715944
📱 همراه
09128668994
09128668995

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید ترین مقالات

مطالب تصفیه فاضلاب

مطالب تصفیه آب

پیمایش به بالا