تصفیه فاضلاب کارواش
(۱۰۰%) ۵ از ۱ رای

 

 

 

تصفیه فاضلاب کارواش

با افزایش روز افزون خودرو ها و به مطابق آن افزایش تعداد کارواش ها ، پساب حاصل از این کارواش و تخلیه آن به مجاری آب و نهرها به عنوان یک مشکل بسار جدی تبدیل گردیده است .

پکیج تصفیه فاضلاب کارواش
پکیج تصفیه فاضلاب کارواش

فاضلاب  صنعتی کارواش ها دارای آلاینده هایی مانند چربی گیری ، روغن دترجنت ها (شوینده ها ) ، فسفات ها ، مواد شیمیایی و همچنین گلو لای حاصل از شستشوی خودروها در فاضلاب کارواش می باشد , که وجود آنها در پساب خروجی فاضلاب کارواش  به محیط زیست صدمات جدی وارد می نماید .

لذا حذف این آلاینده ها از فاضلاب  کارواش ها یک امر ضروری می باشد .

ورود فاضلاب کارواش بدون هیچ گونه تصفیه به محیط زیست به دلیل داشتن نمک های سنگین  و چربی ها و اسید های کربوکسیلیک باعت تخریب محیط زیست و اکولوژی محیط می گردد .

لذا جهت حفظ محیط زیست تصفیه فاضلاب کارواش راهکار مهمی می باشد .

با استفاده از پکیج های تصفیه فاضلاب کارواش می توان فاضلاب کارواش را با هزینه کمی تصفیه نمود و از آن مجددا در سیکل شستشوی خودرو ها استفاده نمود .

شرکت پاکان پالایش البرز با تکیه بر توان علمی و تجربه بالای کارشناسان خود توانسته است که اقدام به طراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب کارواش نماید که بدون استفاده از هر گونه مواد شیمیایی قادر به حذف آلاینده ها از فاضلاب کارواش می باشد .

بطوری که پساب خروجی از پکیج تصفیه فاضلاب را می توان بدون هیچ گونه تهدیدی علیه محیط زیست به چاه تخلیه و یا جهت آبیاری فضاری سبز استفاده نمود و حتی می توان از آن مجددا در کارواش استفاده نمود .

 

 فاضلاب کارواش
پکیج تصفیه فاضلاب کارواش

مراحل تصفیه فاضلاب کارواش

الکترو شیمیایی

۱- انعقاد و لخته سازی :

در این مرحله از تصفیه ، با استفاده از نیروی مغناطیسی ایجاد شده که توسط نیروی برق تولید می گردد و همچنین تولید کاتیون آلومنیوم ، عملیات انعقاد و لخته سازی صورت می گیرد .

لخته های ایجاد شده، ذرات رنگ و کدورت را در خود حبس می کنند آنگاه فاضلاب وارد حوضچه های ته نشینی شده تا در آنجا لخته ها و ذرات رسوب ته نشین شوند.

 

 

 

فیلترشنی

۲- فیلتر شنی :

فیلتر شنی جهت تصفیه آب های سطحی (رودخانه‌ها یا چاه‌ها) آب استخر، حذف رنگ‌ها، آب برگشتی برج‌های خنک‌کن، فیلتراسیون نهایی فاضلاب‌های صنعتی و انسانی، قیلتراسیون مصارف آشامیدنی و صنعتی (تصفیه‌خانه‌های شهر و صنعتی) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فیلتر های شنی به صورت استوانه های تحت فشار و از جنس فایبر گلاس و کربن استیل است که داخل آن توسط سیلیس دانه بندی شده پر گردیده است .

اساس کار فیلتر شنی تصفیه فیزیکی با به دام انداختن ذرات معلق در لایه های بستر فیلتر می باشد.

فاضلاب پس از طی مراحل انعقاد و لخته سازی ، جهت حذف ذرات معلق وارد فیلتر شنی می گردد .

 

 

 

فیلتر کربن

۳- فیلتر کربنی : 

فیلتر کربن اکتیو جهت حذف طعم نامطبوع، بو و رنگ آب استفاده می‌شود. کربن فعال به دلیل خاصیت جذب بالا باعث حذف عوامل فوق از آب می‌گردد.

از این نوع فیلترها می‌توان در صنعت آب جهت حذف کلر آزاد و همین طور حذف کدورت و رنگ و بو استفاده نمود.

در داخل این مخازن ابتدا لایه‌ای از سنگ سیلیس  و سپس گرانول‌های کربن فعال را روی لایه مزبور قرار می‌دهیم.

در صافی کربنی، پساب بعد از عبور از فیلتر شنی ، جهت حذف رنگ ، بو و طعم  از بستر کربن فعال گرانولی عبور می کند .

 

 

 

فیلتر جامبو

۴- فیلتر جامبو :

این سری از فیلتر پلی استر، بیشترین کاربرد و مصرف را در تصفیه آب دارند. ارتفاع این فیلتر ۲۰ اینچ (۵۰ سانتی متر) و قطر آن ۴ اینچ (۱۰ سانتی متر) می باشد.

بدلیل سطح مقطع زیادی که این فیلتر دارد، از آن در دستگاه تصفیه آب صنعتی و پیش تصفیه آب ورودی ساختمان و مجتمع های مسکونی و سیستم های تاسیساتی بزرگ استفاده می کنند.

پساب تصفیه شده پس از طی مراحل تصفیه قبلی ، جهت حذف ذرات ریز ، ذرات معلق بالای ۵ میکرون، شن و ماسه و گل و لای وارد سیستم فیلتراسیون جامبو می گردد .

 

 

برخی از مزیت های تصفیه فاضلاب کارواش شرکت پاکان پالایش البرز عبارتند از :
– هزینه سرمایه گذاری بسیار پایین پکیج تصفیه فاضلاب کارواش
– ساخت پکیج  تصفیه فاضلاب کارواش در انواع فلزی و پلی اتیلن
– هزینه نگهداری پایین
– اپراتوری ساده
– فضای اشغالی کم
– امکان استفاده مجدد از پساب خروجی  در کارواش

 

Save

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.